Aktuality

27.únor 2011

Medailové žně pražských oddílů

Poslední únorový víkend patřil ve Stromovce halovému MČR juniorských a dorosteneckých kategorií. Pro pražské atletické oddíly bylo mistrovství mimořádně úspěšné. Celkem získalo medaili sedm pražských oddílů při celkovém zisku 35 cenných kovů, 10 zlatých, 15 stříbrných a 10 bronzových.
Nejúspěšnější byla závodnice SK ZŠ Jeseniova Karolína Hlavatá, která se stala trojnásobnou mistryní ČR. Nejprve zvítězila v běhu na 60 m př. v novém českém halovém rekordu. O několik minut později dokázala zvítězit i v dálkařském sektoru. Na závěr HMČR pak získala nejcennější kov se svými oddílovými kolegyněmi ve štafetě na 4x200 m. Tři medaile vybojovaly ještě Alena Galertová (USK, 1-2-0)  a Michaela Nejedlová (Slavia, 1-1-1).

Nejvíce zlatých medailí, čtyři, získal ASK Slavia, když zvítězil ve třech kategoriích, ve kterých nastoupili její závodníci a závodnice do štafety na 4x200 m.

Nejvíce medailí pak nasbíral USK Praha celkem 11 (3-6-2), ASK Slavia a SK ZŠ Jeseniova oba po 9kovech (4-2-3) resp. (3-5-1). Dva cenné kovy získaly atletky PSK Olymp Praha a atleti Dukly Praha, po jedné medaili pak Spartak Praha 4 a Sparta.

Všem medailistům a medailistkám blahopřejeme!