Aktuality

22.únor 2011

Halovému M ČR seniorů kralovali atleti pořádajícího oddílu PSK Olymp Praha

 
Ve dnech 19. a 20. února se v hale ve Stromovce v areálu CS MV konal domácí halový šampionát atletů v kategorii seniorů. Byl zároveň i jednou z posledních šancí k plnění limitů pro HME v Paříži.

 

V domácí hale kralovali atleti pražských oddílů, kteří získali celkem sedmnáct zlatých medailí. Úplně nejlépe si pak vedli atleti pořádajícího oddílu PSK Olymp Praha, kteří vybojovali devět nejcennějších kovů. Pražská Dukla vybojovala čtyři a USK tři zlata. To poslední putovalo zásluhou trojskokana Petr Hnízdila do TJ Stodůlky Praha.

O nejkvalitnější výkon se postarali překážkář Olympu Petr Svoboda, který vyhrál 60 m překážek v nejlepším evropském čase roku 7,48 a tyčkařka stejného oddílu Jiřina Ptáčníková, která zdolala 457 cm a poté neúspěšně útočila i na český halový rekord. O vyrovnání maxima domácího halového šampionátu se postaraly v mrtvém závodě na 60 m žen Kateřina Čechová a Iveta Mazáčová obě také u Olympu v čase 7,37. Mezi nová jména pro Paříž přibyli z pražských atletů čtvrtkař Dukly Pavel Maslák časem 47,05 a sprinter Olympu Libor Žilka v běhu na 60 m časem 6,67.

L. Svoboda