Aktuality

6.březen 2011

Tři medaile pražských atletů z halového mistrovství Evropy v Paříži

 
První víkend v březnu hostila pařížská hala Bercy 31. evropský halový šampionát atletů. Česká atletika si z něj odvezla čtyři cenné kovy, a šesté místo v hodnocení zemí. Tři z vybojovaných medailí putují do pražských oddílů.

Mistrem Evropy v závodě na 60 m překážek v čase 7,49 se stal sprinter PSK Olymp Praha Petr Svoboda. V cíli měl náskok sedmi setin na své největší soupeře a potvrdil tak konečně, po nevydřeném ME v Barceloně a bronzu na HME 2009 v Turíně, své tříleté kralování mezi evropskými překážkáři. Po letech vybojoval cenný kov na velké mezinárodní akci i výškař pražské Dukly Jaroslav Bába, který skočil 234 cm a nestačil jen na suveréna své disciplíny Rusa Uchova.

Bronz do své bohaté sbírky medailí přidal další z atletů Dukly vícebojař Roman Šebrle a je to jeho už osmnáctá velká medaile. Čtvrtý cenný kov a také ten nejcennější vybojovala v Paříži i členka VSC MŠ Denisa Rosolová, která však stále obléká dres SSK Vítkovice.

Úspěchem jsou i čtvrtá místa tyčkařky Olympu Praha Jiřiny Ptáčníkové, pátá příčka mílaře Dukly Praha Jakuba Holuši a sedmá místa vícebojařky Zuzany Hejnové a překážkářky Lucie  Škrobákové (obě USK Praha).

Paříž tak potvrdila výbornou halovou sezónu nejen atletů pražských oddílů.