Aktuality

31.květen 2011

Mistrovství ČR ve vícebojích pořádal ASK Slavia Praha

Vršovický stadion atletické Slavie Praha hostil o uplynulém víkendu MČR ve vícebojích, za podpory hl. m. Prahy a městské části Praha 10. Hlavní kategorie suverénně ovládli Adam S. Helcelet a Jana Korešová.

Devatenáctiletý Adam Sebastian Helcelet absolvoval tak trochu svůj vlastní závod. V dvoudenní desetibojařské soutěži nasbíral celkem 7969 bodů a od stříbrného medailisty, jímž je David Sazima z USK Praha, ho dělilo 476 bodů. Třetí muž pořadí, František Staněk z téhož klubu, nasbíral celkem 7410 b.

Jana Korešová plně potvrdila roli favoritky ženského závodu a spíše než se soupeřkami bojovala o co nejvyšší bodový součet. Ten se nakonec zastavil na 5663 bodech. „Myslela jsem, že to půjde o trochu lépe, ale projevilo se, že jsem závodila z plného tréninku,“ prohlásila třicetiletá závodnice USK Praha.

Mezi juniory jasně zvítězil Václav Sedlák z pražské Dukly, který ze soutěže vytěžil 7260 bodů a k dřívějšímu limitu na MEJ z překážek přidal splněné kritérium i ve vícebojích.  Stříbro patří Davidu Štefkovi ze Slezanu Frýdek-Místek (6589 b), třetí byl Dominik Dvořák z pořádající Slavie Praha (6446). Dominika ve finálové osmičce podpořili ještě další tři červenobílí – čtvrtý Vít Havelka, šestý Vojtěch Gottlieb a sedmý Adam Zach.

Další velkou radostí domácích bylo překvapivé zlato v kategorii mladších žáků, kterou také vyhrál slávista Jan Kisiala. Medailově úspěly z domácích stříbrem starší žákyně Lada Svárovská a bronzem dorostenka Denisa Vondrášková.

Závěrem můžeme říci, že uplynulý víkend byl opravdu pěkným obrázkem atletického snažení v naší části Prahy, a že hvězda ASK Slavia Praha opět zazářila jak na poli pořadatelském, tak na poli sportovním. Děkujeme všem, kteří nám k tomuto hodnocení svou prací či podporou pomohli.