Aktuality

27.červen 2011

Juniorský tým z Prahy vyhrál meziměstské utkání v Bělehradě

 
Výprava pražských atletů se zúčastnila 2. ročníku memoriálu Alexandara Marinkoviče.

Pod hlavičkou PASu se do hlavního města Srbska Bělehradu vypravili junioři a juniorky 6 pražských oddílů, přičemž největší, čtyřčlenné zastoupení měly Slavia a USK. Trenérského vedení se ujali Rudolf Černý a Petr Habásko. Po organizační stránce vše proběhlo celkem hladce, ale nazval bych to "po balkánském způsobu".

Trofej pro vítěze

Každopádně bych jménem trenérů i závodníků rád poděkoval PASu za tuto možnost a myslím, že vítězství je dostatečnou odměnou všem. Závody proběhly na armádním stadionu, takřka bez zázemí, ale celkem bez problémů, až na jakoukoliv absenci výsledků v průběhu závodu. Disciplíny byly vybrány přesně dle skladby závodníků domácího týmu, nicméně první čtyři disciplíny, kdy závodníci Prahy jasně zvítězili, rozbouraly představy pořadatelů o prvenství. Dařilo se nám takřka ve všech disciplínách a většina výpravy si mohla vychutnat individuální vyhlášení své disciplíny. Bonusem pak bylo závěrečné vítězství obou našich štafet.

Závody provázel silný nárazový vítr, který mrzel především Jana Jirku. Při jeho stovce bylo změřeno +2,3 m/s, což mu zhatilo osobní rekord 10,63 a především limit ne ME. Dílčí vítězství jsme tedy dosáhli ve štafetách, dále vyhrála Irena Šedivá oštěp, Petr Balata kouli, Vašek Sedlák a Míša Nejedlová krátké překážky, Jan Jirka 100 m a Patrik Šorm čtvrtku.

Výsledky z Bělehradu (ve výsledcích je chyba na 1500 m juniorů, kde byl Šplíchal o stupínek výš a štafeta juniorek má správně čas, ale ne pořadí, vyhrála)

Jménem trenérů děkuji všem závodníkům za výborné výkony a reprezentaci Prahy a gratuluji k osobním rekordům.

Petr Habásko

Pozdrav od pořadatelů

"Vážení,

tímto bych chtěl poblahopřát atletům z Prahy k jejich výrazným výkonům na II. memoriálu Alexandara Marinkoviče. Také bych chtěl vyjádřit vděčnost za účast pražského týmu na těchto závodech, které se konají na památku jednoho z nejlepších našich koučů prof. Alexandara Marinkoviče. Biltén a fotorgrafie ze závodů můžete vidět na oficiálním webu Atletické Federace Bělehrad. Doufám, že se setkáme v příštím roce a zdravím

Nikola Penič, General Secretary"