Aktuality

5.březen 2010

Pražští atleti ovládli národní halový šampionát

 

Poslední víkend v únoru se v hale Otakara Jandery ve Stromovce uskutečnilo halové Mistrovství České republiky mužů a žen. Pořadatelství se zhostili na jedničku organizátoři z atletického oddílu PSK Olymp Praha ve spolupráci s CS MV, ale kromě nich zaslouží jedničku i pražští atleti.

Ti vybojovali celkem 43 medailí na nichž se podíleli atleti z šesti pražských oddílů. Nejúspěšnější v zisku cenných kovů byli atleti pořádajících oddílu PSK Olymp Praha, kteří do své sbírky přinesli čtrnáct medailí, z toho sedm zlatých a stali se tak jednoznačně nejúspěšnějším oddílem v rámci celé České republiky. Hned za nimi skončili v tomto hodnocení atleti USK Praha z dvanácti medailemi, z toho pěti zlatými. Dukla Praha přispěla do pražské sbírky devíti kovy, z nichž tři měly tu nejtřpytivější hodnotu. Šest medailí si odnesli atleti ASK Slavia Praha, z toho dvě zlaté, do A. C. Sparta Praha putovalo jedno zlato a z medaile se těšili i ve Spartaku Praha 4. V mnohých disciplínách byly stupně vítězů obsazeny pouze atlety pražských oddílů.

Nejen podle počtu medailí byli Pražané nejúspěšnější, ale i výkony jednotlivců v barvách pražských klubů ozdobily šampionát. Překážkář PSK Olymp Praha Petr Svoboda zaběhl skvělý český rekord a svým časem 7,44 se zařadil na druhou příčku světových tabulek a zcela jistě předvedl nejhodnotnější výkon HM ČR. Zářili i tyčkaři. Michal Balner z Dukly Praha překonal laťku ve výšce 576 cm, což je třetí nejlepší světový výkon tohoto roku. Jiřina Ptáčníková (PSK Olymp) se po osobním rekordu 456 cm pokoušela o český rekord na výšce 466 cm a snad si úspěšný skok na této výšce (ze sobotních nadějných pokusů) nechala na HMS v Dauhá. Velice blízko k limitům pro světový šampionát měli i jiní mistři ČR. Vítězi běhu na 60 m Liboru Žilkovi (PSK Olymp), který výkonem 6,66, vyrovnal rekord HM ČR, chyběly k limitu dvě setiny. Nakonec žádný nový limitář pro HMS nepřibyl, přesto se do katarské metropole podívá hned osmnáct atletů z pražských oddílů! Věřme, že i tam budou hlavní město dobře reprezentovat.