Aktuality

19.březen 2010

Pražané pětkrát mezi šestkou nejlepších atletů na HMS v Dauhá

Velice úspěšně reprezentovali Českou republiku na halovém světovém šampionátu v katarské Dauhá atleti pražských oddílů. I když na medaile nedosáhli, pětkrát se jim podařilo umístnit se mezi šestkou nejlepších atletů světa a to lze považovat za velký úspěch.

Nejblíže k medailím měla štafeta 4x400 m žen, která skončila na čtvrtém místě a běžely v ní tři členky USK Praha Zuzana Hejnová, Jitka Bartoničková a Zuzana Bergrová, doplněné o vítkovickou Denisu Rosolovou.

Páté místo vybojoval sedmibojař Roman Šebrle z Dukly Praha i jeho oddílový kolega Jakub Holuša v závodě na 800 m. Stejná, tedy pátá příčka, zbyla i překážkáře Olympu Praha Petra Svobodu, který sice toužil po ještě lepším umístění, ale v nejrychlejším závodě na 60 m překážek v historii HMS je i páté místo úspěchem. Výčet pátých míst ukončíme tyčkařkou Jiřinou Ptáčníkovou z Olympu Praha, která se může pochlubit, že skočila na HMS stejnou výšku 460 cm jako legendární Jelena Isimbajevová.

Na vyšší, než šesté místo, měl i tyčkař Dukly Praha Michal Balner, chtělo to jen trochu více štěstí. Sedmé místo pak vezou z Kataru členové štafety 4x400 m, v níž běželi dva borci Slavie Praha Josef Prorok a Theodor Jareš a dva čtvrtkaři Olympu Praha Jiří Vojtík a Pavel Jiráň. Mezi desítkou nejlepších skončila, na devátém místě, i výškařka Iva Straková z Olympu Praha.

Pražští atleti v Dauhá určitě nezklamali a věříme, že v létě na ME v Barceloně budou slavit ještě větší úspěchy.