Aktuality

19.září 2012

Mladá Praha ovládla mezikrajové utkání

 
Uprostřed babího léta začali konečně závodit i pražští mladší žáci. Ideální příležitostí na rozzávodění před semifinále a finále MPD mladšího žactva, která nás čekají již dnes a příští středu, bylo mezikrajové utkání mladšího žactva.

Tento nový typ závodu pro mladší žáky, který volně kopíruje naše tradiční utkání Praha-Brno, pojal Český atletický svaz jako souboj krajských družstev mladších žáků a žákyň.

Pilotní utkání proběhlo tedy v neděli 16. září 2012 v Kladně. Výběr do družstva hlavního města byl sestaven vždy ze tří žáků a tří žákyň na disciplínu podle umístění při přeboru Prahy a podle průběžných tabulek ČR vytažených ze statistiky na www.atletika.cz. Každý z vybraných závodníků obdržel nominační dopis a ke cti všech oslovených závodníků, trenérů a hlavně rodičů musíme vyslovit pochvalu – omluvy byly prakticky nulové.

V neděli tedy přivezl autobus do Kladna silnou sestavu, která prošla hladce celým utkáním a v konkurenci Středočeského, Jihočeského, Karlovarského a Plzeňského kraje drtivě zvítězila. Nenechala tak nikoho na pochybách, kde se dělá nejlepší mládežnická atletika a kde jsou nejšikovnější děti :-).

Konkrétní výsledky najdete také na stránkách atletika.cz a je mimo rámec této zprávy je zde podrobně vypisovat, nenechám si ale ujít informaci, že byly i disciplíny, kde ze třech nominovaných závodníků za kraj, tedy z patnácti závodících, obsadili mladí reprezentanti Prahy všechna tři první místa. Velkou radost nám dělal také fakt, že v technických disciplínách postupovali mezi elitních osm do užšího finále téměř vždy všichni tři "Pražáci"…

Dalším pozitivem je, že tým tvořili závodníci dokonce z osmi pražských oddílů a ač jindy v pozici rivalů, tady se stmelili v jeden skvěle fungující tým, za což všem atletům i participujícím trenérům velmi děkujeme.

V závěru bych rád zmínil jména třech, kteří dokázali být na 1.-2. místě v obou disciplínách na něž mohli být nominováni: Anička Kerbachová ze Spartaku Praha 4, Matěj Běhounek z Újezdu nad Lesy a Martin Dvořák z pražské Slavie – to jsou nejmenovaní kapitáni a motory celého týmu.

Všem zúčastněným jménem Pražského atletického svazu nejen děkujeme, ale k drtivému vítězství i gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů a reprezentačních startů v další atletické kariéře. Výsledky tedy nejdete na www.atletika.cz a v brzké době se na tomto webu objeví i odkaz na fotografie pořízené v místě závodů.

Petr  Šarapatka, místopředseda PAS