Aktuality

23.únor 2010

Zítra na Strahově „Zimní pražská tyčka“

 

Deset dní před halovým MČR uspořádá USK Praha tradiční mítink Zimní pražská tyčka. Na startu se objeví v celé řadě disciplín atletická špička.

Vrcholem však bude souboj tyčkařů a tyčkařek, obě hlavní kategorie začínají v 16 hodin. Jedná se o jednu z posledních možností splnění limitu na HMS v katarském Dauhá, uzávěrka nominace je 28. 2., po halovém mistrovství ČR.

Soutěž tyčkařek má největší favoritku v podobě Jiřiny Ptáčníkové, ale Pavla Rybová, Romana Maláčová a německá závodnice Lisa Ryzihová budou jistě silné konkurentky. Obdobná situace je u mužů, kde bude dvojice Jan Kudlička, Michal Balner, popř. i další závodníci (Štěpán Janáček, Adam Ptáček, Lukáš Bechyně) zkoušet překonat limit na HMS 570 cm.

Také ostatní disciplíny slibují zajímavé výkony. Lucie Škrobáková, již jistá účastnice HMS (60 m př. zvládla dvakrát za 8.08), si vyzkouší svoji aktuální rychlostní formu a nastoupí vedle své hlavní disciplíny i na hladkou šedesátku. Kvalitní jistě budou obě dálkařské soutěže, ve kterých se představí Roman Novotný a Štěpán Wagner, resp. Jana Velďáková a aktuální úspěšná obhájkyně titulu mistryně ČR v pětiboji Jana Korešová.

Ozdobou letošní Zimní pražské tyčky budou jistě i koulaři. Na startu bude celá česká špička vyjma „limitáře“ Jana Marcella, který však svůj start ještě zvažuje. Kvalitní výkony slibují i obě střední tratě – mužských 1500 m s Tomáši Beladou a Bednářem, Michalem Šnebergerem – a ženských 800 m, na nichž uvidíme Veroniku Mráčkovou, Marcelu Lustigovou nebo Evu Tománkovou-Vailovou.

Jan Ruda