Aktuality

14.březen 2016

Vydařené meziměstské utkání mladšího žactva

 
V sobotu 12.3. se konalo v krásné nové ostravské hale atletické čtyřutkání Praha-Ostrava-Brno Bratislava.

Utkání navázalo na již několikaletou tradici střetnutí mezi Prahou a Brnem, která pro mladší žactvo pořádáme. V letošním roce se připojily ještě Ostrava a Bratislava, což ještě více přidalo atraktivitě tohoto utkání. A sportovní úroveň se tím samo sebou také zvedla.


Výprava Prahy cestovala do Ostravy i zpět vlakem a zcela bez problémů. Samotné závody pak proběhly také naprosto hladce, organizátoři z Ostravy odvedli dobrou práci. Jak jsem již naznačil, tak sportovní úroveň závodů byla velmi vysoká. Ne zřídka bylo potřeba na vítězství dosáhnout výkonu, který hýbal popředím celorepublikových tabulek. O to více si pak můžeme vážit toho, že se našemu družstvu podařilo v tomto klání zvítězit o 12 bodů před domácím týmem z Ostravy a o 20 bodů před třetím Brnem. Bratislava pak již s více než 100 bodovým rozdílem uzavřela výsledkovou tabulku 4. místem.

Doufejme, že v příštích letech se podaří na letošní rok navázat a opět se sejdeme při tomto zajímavém klání. Všem zúčastněným děkuji a závodníkům pak i gratuluji ke krásným výsledkům.

Radek Bártl, předseda komise mládeže PAS