Aktuality

15.září 2010

Starosta dekoroval žákovské mistry v atletice

O prosluněném víkendu 11. a 12. září pořádal náš domácí atletický klub ASK Slavia Praha za podpory městské části Praha 10 a magistrátu hl. m. Prahy vrcholnou akci pro nejmladší atletické reprezentanty – 44. ročník Mistrovství České republiky staršího žactva.

Na výborně připravený stadion největšího pražského atletického klubu vyslalo více než 100 registrovaných českých atletických oddílů celkem 395 mladých závodníků, kteří nastoupili k téměř k pěti stům individuálním startům.

O nejlepší výkony historie Mistrovství České republiky se postarali výhradně chlapci, dva z nich jsou dokonce národními rekordy. Sprinter Marek Bakalár byl nejvýraznější postavou mistrovství. Titul na šedesátce získal kladenský žák v českém rekordu 6.94, pět let staré maximum Václava Zicha překonal o 7 setin. Na stopadesátce se zaskvěl ještě rekordem šampionátu 16.51.

K velké radosti pořádajícího ASK Slavia Praha přispěly červenobílé dívky, které opanovaly štafetu 4x60 m a v individuálních disciplínách pak stříbrná medailistka na 100 m př. Anna Vachová. Na sladkokyselých čtvrtých místech skončili ze slávistických atletů Jan Šíp na 1500 m překážek a Adam Pecen na 100 m překážek a chlapecké štafety na 4x60 m i 3x300 m. Všichni jmenovaní si svými výkony řekli o reprezentační dres na mezistátní utkání ČR – SR, které je čeká hned následující týden 18. 9. v Hodoníně.

Velmi dobrým dojmem zvyšujícím kredit celého mistrovství i pořádajícího ASK Slavia Praha byly bloky vyhlášení vítězů, kdy mistrovské diplomy, medaile i ceny předával vedle řady současných i bývalých atletických reprezentantů a šéftrenéra Českého atletického svazu pana Tomáše Dvořáka i starosta městské části Praha 10 Mgr. Vladislav Lipovský jeho zástupce pan Bohumil Zoufalík, náměstek primátora hl. m. Prahy Ing. Milan Richter a zastupitel magistrátu Prahy 10 pan Jan Florián.

Za ASK Slavia Praha vedoucí trenér sportovního centra mládeže Mgr. Petr Šarapatka

Statistiky pražských atletů
Atletky a atleti z pražských atletických oddílů získali celkem 12 medailí. Čtyři zlaté, tři stříbrné a pět bronzových kovů je celkový účet atletického mládí. Nejvíce medailí získali členové SK ZŠ Jeseniova /celkem 5, 1-2-2/, USK Praha /3, 2-0-1/ a ASK Slavia /2, 1-1-0/. Zbylé dvě bronzové medaile pak vybojovali závodníci Aritmy a Spartaku Praha 4.