Aktuality

15.březen 2019

Vítězné tažení do Ostravy

 
Tomu, komu se podařilo na Přeborech Prahy mladšího žactva dosáhnout na stříbrnou nebo zlatou medaili, se dostalo také cti reprezentovat Prahu na meziměstském čtyřutkání v neděli 10. března v Ostravě.

Na cestu se naše mladé naděje vydaly již po 8. hodině ranní z vlakového Hlavního nádraží. Putování vlakem a následný přesun přistaveným autobusem proběhly bez problémů. V hale na ně již čekali jejich soupeři. Atleti z Brna, Bratislavy a domácí z Ostravy.

Náš tým zahájil skvěle. Již v první disciplíně - 60m překážek, naše dvě žákyně obsadily první dvě místa. Při počtech 1. místo 8 bodů, 2. místo 7 bodů atd. se Praha dostala hned do vedení a díky tomu, že se takto podobně naši atleti umísťovali i v ostatních disciplinách, nepustila ho až do konce. Celkem naši mladí atleti vyhráli 6 disciplin. Mezi nejlépe bodující byla v našem týmu Terezie Táborská, která vyhrála 60 m, 150 m a byla členkou vítězné štafety. Přispěla tak 18 body, z chlapců přispěl nejvíce Petr Zlesák, který vyhrál 60 m hladkých, druhý byl na 60 m překážek a společně s Terezií vyhráli i štafetu 4x200 m a přispěl do klubové „pokladny“ 17 body.

Celkem naši atleti posbírali 187 bodů a vylepšili si 11 osobních rekordů.

Společná oslava pak proběhla při pozdním obědě a samozřejmě zpáteční cestou vlakem do matičky Prahy.

Všem zúčastněným děkujeme za reprezentaci a gratulujeme k dosaženým výkonům.

 

Petr Dubský