Aktuality

6.říjen 2010

Medailové žně pražských družstev

 

První říjnová sobota je každoročně vyhrazena finále MČR družstev všech mládežnických kategorií. Letošní vystoupení pražských družstev bylo mimořádně úspěšné.

Na kladenském Sletišti bojovali ve finále MČR žactva družstva ASK Slavia a SK ZŠ Jeseniova. Již účast všech čtyř týmů ve finále MČR je velikým úspěchem obou oddílů. Nejvíce se dařilo žákyním ASK Slavia, které obsadili místo jen těsně pod stupni vítězů. Jejich oddíloví kolegové pak skončili na pěkném 6. místě. Také žákyně SK ZŠ Jeseniova byly lepší svých oddílových kolegů, byť o jedno místečko.

Dorostenecká družstva bojovala v jihočeské metropoli. Oba pražské týmy vybojovaly skvělé stříbrné medaile! Dorostenky SK ZŠ Jeseniova posílené o několik žákyň ze své líhně bojovaly ze všech sil a nakonec je dělilo 12 bodů od zlata. Naopak třetí tým v pořadí dokázaly porazit o pouhých 1,5bodu. Štěstí přeje připraveným… To slávističtí dorostenci získali stříbrné medaile s přehledem, když na třetího měli náskok skvostných 26 bodů.

Pouze juniorské týmy cestovaly na Moravu. A i zde měla Praha čtyřnásobné zastoupení. Juniorky Olympu i junioři Dukly odjeli k poslednímu klání letošní atletické sezóny oslabeni o celou řadu opor, a tak s útokem na příčky nejvyšší příliš nepočítali. Zvláště tým Dukly mohl bojovat a pomýšlet na některý z cenných kovů. To juniorské týmy USK a ASK Slavia přijely do Olomouce v nejsilnějším složení, byť ani oni se nevyhnuli absencím ze zdravotních důvodů. Stříbro juniorek USK a bronz juniorů ASK Slavia jsou proto příjemným překvapením výsledků pražských mládežnických družstev.

Všem medailovým týmům blahopřejeme k jejich úspěchu!