Aktuality

26.únor 2010

Třiatřicet medailí mladých pražských atletů na M ČR

Mistrovství České republiky v halové atletice přinesla atletům pražských oddílů úctyhodný počet třiatřiceti medailí. Ve dnech 12. – 14. února se o ně bojovalo v hale Otakara Jandery ve Stromovce ve vícebojích a o týden později se v téže hale konalo domácí mistrovství v ostatních disciplínách.

Atleti devíti pražských oddílů si z těchto dvou akcí odváželi domů cenné kovy. Nejúspěšnějším pražským oddílem se stala Dukla Praha, která posbírala celkem 11 medailí, z toho šest zlatých. V jejím středu byl i vůbec nejúspěšnější účastník šampionátu dorostenec Václav Sedlák, který získal čtyři medaile. Nejprve vyhrál v novém českém dorosteneckém rekordu sedmiboj a přidal k tomu i vítězství v běhu na 60 m překážek a ve skoku dalekém. Čtvrtou svou medaili (bronzovou) vybojoval v běhu na 200 m. Dva tituly pro Duklu vybojoval i junior Miroslav Burian, který kraloval na tratích 400 a 800 m.

Úspěšní byli i atleti ASK Slavia Praha, kteří stáli sedmkrát na stupních vítězů, z toho čtyřikrát na stupínku nejvyšším. Štafeta dorostenek 4 x 200 m ve složení Nejedlová, Vondráčková, Plisková a Hrudková přidala k titulu i nový český dorostenecký rekord. Z mistrovských titulů se radovali i v PSK Olymp, USK a Aktisu. Na stupních vítězů byli vidět i atleti Spartaku Praha 4, A.C. Sparty, SK ZŠ Jeseniova a Sokola Královské Vinohrady.

Oba šampionáty byly výborně uspořádány a za to patří dík především organizátorům z atletického oddílu PSK Olymp Praha.

Tento víkend bude hala Otakara Jandery patřit dospělým, kteří si to v ní rozdají o domácí halové tituly a také o limity pro HMS v Dauhá. Pražští atleti ani zde nebudou zajisté hrát druhé housle, spíše naopak. V mnoha disciplínách patří mezi velké favority. Za všechny připomeňme jen nejlepší českou atletku roku 2009 Barboru Špotákovou z Dukly Praha a druhého v anketě Atlet roku 2009 překážkáře Petra Svobodu závodícího za PSK Olymp Praha.