Aktuality

21.prosinec 2010

Vánoční hala žactva s českým rekordem

Již 35. ročník Vánoční haly žactva uspořádal v sobotu 18. 12. v přetlakové hale na Strahově Univerzitní sportovní klub Praha.

Mladé atletky a atleti přijeli v hojném počtu a byly k vidění i kvalitní výkony. Vrcholem závodů byl nový český rekord kladenského Marka Bakalára v běhu na 150 m, který má od soboty hodnotu 16.45 s. Jeho výkon byl po zásluze vyhlášen nejlepším výkonem v kategorii žáků (na 60 m 6.97). Mezi žákyněmi se stejné pocty dostalo další kladenské atletce Janě Janoušové, která zvítězila v běhu na 150 m (18.77 s) a obsadila druhé místo na 60 m. Oba k tomu společně přidali prvenství ve smíšené kladenské štafetě na 4x200 m.

Dařilo se i dalším atletům a atletkám. Kristina Kobiánová (SK ZŠ Jeseniova) zvítězila v běhu na 60 m v čase 7.76 a potvrdila pozici české jedničky na nejkratším sprintu. Mimořádně kvalitní je také výkon kolínské Heleny Jiranové v běhu na 300m (41.01). Pěkné výkony předvedla děvčata ve všech skokanských disciplínách. Novoměstská Broumová skočila do dálky 526 cm a závodnice Stříbra Matulková 160 cm do výšky. Ve skoku o tyči zvítězila závodnice domácího USK Praha Eliška Kopečná výkonem rovné tři metry.

Mezi žáky předvedli kvalitní výkony jablonecký Martin Černák v běhu na 300m (36.50 s), třebíčský Jiří Sýkora ve skoku dalekém (685 cm), kolínský David Seifert ve skoku o tyči (390) a chodovský Milan Mňatinoha ve vrhu koulí (16.96 m). Také ostatní závodnice i závodníci předvedly výkono na hranici osobních rekordů.

Ceny předávala překážkářská rekordmanka a medailistka z halového ME Lucie Škrobáková. Pořádající USK Praha přeje všem atletkám a atletům krásné svátky vánoční a mnoho osobních a sportovních úspěchů v roce 2011.