Aktuality

26.únor 2010

Vydařená Zimní pražská tyčka

Letošní ročník Zimní pražské tyčky, který se uskutečnil na svém tradičním místě v nafukovací hale na Strahově, přinesl skvělou atletiku. Soutěži ve skoku o tyči mužů opanoval Michal Balner z pražské Dukly, který překonal laťku ve výšce 570 cm, čímž splnil limit na HMS do katarského Dauhá! Na druhém místě skončil výkonem 553 cm švédský atlet Oskar Janson, třetí místo obsadil Jan Kudlička (Dukla) shodným výkonem.

Také soutěž tyčkařek měla mimořádně kvalitní úroveň. Vítězství si za výkon 451 cm připsala Jiřina Ptáčníková (Olymp), když porazila německou atletku Lisu Rysihovou na pokusy. Totéž se podařilo Romaně Maláčové (USK), když ji na třetí místo v soutěži stačilo překonat laťku ve výšce 420 cm.

Také ostatní disciplíny měly skvělou úroveň. Nad jiné vynikala Lucie Škrobáková (USK), která si zlepšila letošní maximum na své hlavní trati 60 m př. na 8,04s a navíc si zlepšila osobní rekord
na 60m, když dokázala zaběhnout 7,50, resp. 7,53 s a dostala se tak na třetí místo letošních českých halových tabulek. Závod na 60 m překážek mužů přinesl nový osobní rekord pro Tomáše Kavku  (Slavia), když zaběhl čas rovných 8s! Druhé místo obsadil Michal Krejčí (USK) před Jakubem Uhrem z Břeclavi.

Nejkratší trať mužů zvládl nejlépe dálkař Roman Novotný (Kroměříž), když svým výkonem 6,89 s změnil držitele třetího nejlepšího výkonu na této trati v ČR. 2. doběhl Rostislav Šulc – SP4, 3. Ladislav Křížek – Kroměříž. Totéž se mu podařilo ve skoku dalekém (jeho hlavní disciplíně), byť se svým výkonem 771 cm nebyl zcela spokojen. Porazil druhého Petra Ogouna (Slavoj St. Boleslav) 765 cm i Štěpána Wagnera (Dukla). Stejnou disciplínu žen vyhrála slovenská reprezentantka Jana Velďáková výkonem 642 cm, před Janou Korešovou (USK), která si výkonem 630 cm vytvořila letošní halové maximum. Třetí místo obsadila Petra Štěpánková z Olympu Praha, když šestimetrovou hranici překonala o 4cm.

Výšce žen vládla Oldřiška Marešová (Olymp), která překonala laťku ve výšce 184cm a o čtyři cm porazila Barboru Lalákovou. Třetí místo si z Prahy odvezla závodnice AK Olymp Brno Jitka Moudrá.

Součástí mítinku byly i dva běhy na střední tratě. Patnáctistovku vyhrál vítkovický Tomáš Bednář před Jakubem Živcem (Lovosice) a Michalem Šnebergerem (Kroměříž). Osmistovku žen vyhrála s velikým náskokem Veronika Mráčková (USK), když se po několikáté přiblížila limitu na HMS. Její soupeřky na druhém (Radka Stružková – USK) a třetím místě (Anežka Koubková – SP4) doběhly do cíle se ztrátou více jak deseti sekund.

Závodů se zúčastnila také řada čelných představitelů Českého atletického svazu, kterým děkujeme za spoluúčast při předávání cen pro nejlepší závodníky v jednotlivých disciplínách.